Meditation Videos
Meditation Music
Časté otázky
Rôzne lekcie meditácie online
Back
Next
                  Joga a meditácia
Vitajte  
na našich stránkach
Táto technika je základným cvičením pre dosiahnutie stavu meditácie, ktorá je známa ako bezmyšlienkové vedomie. Táto technika je velmi užitočná na trénovanie mysle a na to, aby sme sa dostali nad myseľ.
Základná meditácia na prebudenie energie Ki.
7 hlavných čakier...
Najdôležitejšie, čomu musíme porozumieť je to, čo nám dáva život - našej vlastnej duchovnej energii. Má mnoho mien, v závislosti od kultúry, alebo civilizácie, napríklad Tao, Ruah, Dúhový had, Ki, alebo Kundalini. Ona je tou, ktorá nám dáva naše sebapoznanie, lebo keď sa prebudí, zistí, aké sú problémy v našich čakrách. Táto sila je našou vlastnou matkou a je umiestnená v krížovej kosti. Je našou vlastnou matkou a vie o nás všetko. Je ako magnetofónová páska. Všetko o nás vie. Je absolútnym poznaním, pretože je absolútne čistá. Keď sa dotkne akejkoľvek čakry, tak vie, čo s ňou nie je v poriadku. Vie to dopredu, je na to pripravená a sama sa plne prispôsobí tak, aby ste necítili žiaden problém pri jej  prebudení.
Existuje 7 hlavných čakier v našom energetickom - subtílnom systéme, ktoré sú zodpovedné za naše fyzické, citové a duchovné blaho.

Volajú sa:
1. Muladhára čakra
    (koreňová čakra)
2. Svadistána čakra
3. Nábhí čakra
4. Anahata čakra
    (srdcová čakra)
5. Višudhi čakra
6. Agnya čakra
7. Sahasrára čakra
    (korunná čakra)
Zoznam lekcií meditácie
Copyright 2014 Jogameditacia.sk
žiadna reprodukcia textu bez súhlasu autorov